Moje zkušenost s Yoni vajíčkem

Yoni vajíčka se stala oblíbenou meditační pomůckou. U některých žen nahradily Venušiny kuličky, yoni vajíčko je oproti silikonu zcela přírodní. Dříve jsem práci s yoni (nebo také jóny) vajíčkem brala jako něco, co „je jen pomůckou k meditaci a pevnějšímu pánevnímu dnu“. Až do dne, kdy mi přišla inspirace, jak si práci s yoni vajíčkem víc prožít a zároveň se i propojit se svým tělem.

<em>Moje yoni vajka. Za ty roky se u m nakupily.</em>

Tajemství ženského spojení s duší a tělem

Ženské tělo je nesmírně složité a krásné, a je zde jedno místo, které zaujímá zvláštní místo v našem srdci i našem vědomí. Je to yoni, naše posvátné ženské centrum, místo, které spojuje tělo, mysl a duši. A právě zde můžeme najít jedinečné a krásné darované přírodou: yoni vajíčka.

Co jsou yoni vajíčka?

Jsou to hladké, krásně tvarované kameny, obvykle vyrobené z různých druhů drahých kamenů, jako je nefrit, růženín nebo aventurín. Tyto vajíčka mají své kořeny v tisícileté čínské a tibetské tradici a byla používána k posílení ženského reprodukčního zdraví, energetického těla a dokonce i spirituálního rozvoje.

Ale yoni vajíčka jsou mnohem více než jen kameny. Jsou spojením s naší vlastní esencí, s naší ženskou podstatou. Jakmile začneme pracovat s těmito krásnými dary, začínáme objevovat nový svět – svět spojení mezi tělem a duší, mezi námi samými a přírodou, mezi ženou a jóni.

Když si vezmeme yoni vajíčko do ruky poprvé, cítíme spojení s naší vlastní esencí. Cítíme sílu, která pramení z naší ženskosti a našeho těla. A když vložíme vajíčko do své yoni, začne se tato síla šířit. Cítíme, jak se naše tělo probouzí, jak se naše svaly stahují a uvolňují, jak se náš dech stává hlubším a klidnějším.

Práce s yoni vajíčky je víc než jen o fyzické síle. Je to o emocionálním a energetickém uzdravení. Je to o uvolnění starých emocí, které jsou uloženy v našem těle, a o obnovení spojení s naší vlastní duší. Když se začneme věnovat těmto vajíčkům, začneme se více cítit v souladu s naším tělem, s naší ženskostí a s celým vesmírem.

Yoni vajíčka nám také pomáhají rozvíjet naši sexualitu a intimní vztahy. Pomáhají nám objevovat nové aspekty naší ženské energie a otevírají nám cestu k hlubšímu spojení s našimi partnery. Jsou nádherným nástrojem pro zvyšování naší sebedůvěry a sebepřijetí.

Každé yoni vajíčko nese svou vlastní energii a moudrost. Jak si vybíráme vajíčka a pracujeme s nimi, začínáme objevovat různé aspekty naší ženskosti. Můžeme pracovat s různými kameny pro různé účely, a tak obohacovat a posilovat naši životní energii.

Yoni vajíčka jsou nejen dávným darem minulosti, ale i dávným darem budoucnosti. Jsou spojením mezi starými tradicemi a moderním světem, mezi tělem a duší, mezi námi samými a celým vesmírem. Jsou symbolem ženské síly a krásy.

Když se ponoříme do práce s yoni vajíčky, otevíráme se novým zážitkům a poznání. Otevíráme se svému vlastnímu světu a světu kolem sebe. A přinášíme do svého života více lásky, harmonie a spojení.

Yoni vajíčka jsou nejen krásným darem, ale také klíčem k hlubšímu porozumění samým sobě. Jsou průvodci na cestě k našemu vlastnímu já, cestě ke spojení s naším tělem, naší duší a celým vesmírem. Jsou nádherným důkazem toho, jak nesmírně krásná a silná je ženská esence.

Svá vajíčka skladuji na oltáři, kde mají své místo a kumulují energii. Občas je dám nabít na okno mezi kytky, nejčastěji k orchideím, mají na ně krásný vliv. Po očištění tekoucí vodou je dám ven na měsíční svit.

Mám yoni vajíčka z různých polodrahokamů a ve třech velikostech. Ty dvě nejmenší (křišťál a ametyst) jsou pro pokročilejší techniky posilování pánevního dna.

Rituál s yoni vajíčkem

Nechala jsem se intuitivně vést, které si mám vzít. Vajíčko, po kterém jsem sáhla dneska – jaspis dalmatinek, jsem opláchla vodou a provedla krátký seznamovací rituál. Přišlo mi škoda, že jsem tuhle část vždycky přeskočila. Seznamování trvalo skoro půl hodiny. Vnímala jsem dva rozdílné pocity, otevřenou hruď jak mi bušilo srdce a příjemné bytí v ženství z yoni. K energii srdce jsem se pořád vracela. Připomínala jsem si, že mám vnímat bušení srdce, být přítomna v těle a cítit své tělo tady a teď! A cítit svou sexualitu, přijímat ji takovou, jaká je. Nesnažit se ji změnit.

Takovéto cvičení nás naladí na naši vnitřní esenci, na naše JÁ.

Vyzkoušejte si někdy s partnerem, necítit jen jeho, ale sebe, své srdce. Jak vám buší? Buší rozkoší, strachem, nebo z NĚJ? Může tam být něco úplně jiného. Milování srdcem probouzí v úzkém spojení ty nejhlubší pocity. Pokud budete přítomna ve svém těle a nemyslet na to, co je doma potřeba udělat, uvolníte se a uvolníte i pánevní dno.

Nebojte se s yoni vajíčkem pomazlit, laskat se jím po těle, šimrat v podpaží, smyslně přejet přes rty. Je vaší součástí, neboť právě toto vajíčko si našlo vás.

Jak si yoni vajíčko vybrat?

Stále váháte, které je pro vás to pravé? Nejlepší rada je otevřít si nějakou stránku s e-shopem a někam spontánně kliknout. 😉 Nebo si zajít na trhy, do krámu s polodrahokamy a intuitivně si vybrat to první, na které nám padne zrak.