Vizualizace vs. meditace meridiánů

Vizualizace jsou jemnější verzí meditace. Jejich kouzlo spočívá v naší představivosti a uvolnění těla. Když si něco představujeme a nejsme úplně v klidu, mysl do představy vkládá různá „ale“, překážky nebo berličky. Nejčastější berlička, kterou si tvoříme, je „mě to stačí“.

Uvolnění těla a mysli nám dává možnost se rozvíjet ze srdce, z lásky k vlastnímu tělu. Pokud jsme někde příliš napjatí, ze začátku tu část těla uvolňujeme dechem. Soustředíme se na to místo a dýcháme, a představujeme si jak tam ten dech proudí. Jak se naplňuje vzduchem a zase vypouští.

Meridiány jsou energetické dráhy orgánů. Představte si je jako takové tenké trubičky, které vedou naším tělem, občas jdou do hloubky, občas jsou na povrchu. A mají ventilky, kterými „upouští páru“ – to jsou akupunkturní body se kterými potom pracuje meditace. V naší vizualizaci si jen uvědomujeme a prohlížíme meridián ledvin. Kudy vede, kde je silnější, kde je slabší, kde energie krásně proudí a kde je tomu naopak. Čím více si tyto dráhy uvědomujeme, tím lépe rozumíme svému tělu. Naše tělo to nejsou jen kůže, orgány, tuk… Naše tělo to je strava, kterou jíme. Lidé, které potkáváme. Aura a okolí našeho těla. Protáhněte si kolem sebe do prostoru ruce, představte si, že vaše aura, váš energetický obal, dosahuje až do místa konečků prstů. A může být ještě dál.

Vyzkoušejte si vizualizaci zDARma. 😉