Proč je důležité říkat ne

Ne. Tohle slovo známe, patří mezi první slova, které se v životě naučíme. Přesto nás okolnosti a lidé staví do situací, kdy bychom měli říct ne, ale raději se překonáme a řekneme nucené ano. Je to ale v pořádku? Život nás nutí nosit masky, potlačovat pocity a nemluvit upřímně od srdce.

Také jste si někdy říkali, proč se teda učíme mluvit, když pak nemůžeme být upřímní? Mě to zaráží do dnes. Stavíme se pak do situací, kdy „nejsme sami sebou„.

Celý život pod maskou a hlídání si co můžeme říct a co je ještě společensky vhodné nás vyčerpává.

Také jste tolikrát slyšeli větu: „To se přece neříká“?

Od doby co jsem vydala workshop Umění říkat Ne , tuhle větu poslouchám často. Říkám, co cítím. A najednou to není společensky vhodné. Co by se asi stalo, kdyby se více lidí zaměřilo na svůj hlas s krční čakrou? Spousta z nás má krční čakru zablokovanou. Píšu nás, protože ji mám také zablokovanou. Pracuji s tím, snažím se svůj krk odhlenit a práce se slovy ANO a NE mi v tom hodně pomáhá. Doprožívám si situace, kdy jsem měla říct ne. Třeba klukům, se kterými jsem v minulosti ve skutečnosti nechtěla nic mít. Jenže to jsem tenkrát nevěděla.

U žen jóny a krk hodně souvisí. Kolikrát jsi řekla ano na styk, který jsi úplně necítila? Já si uvědomuji, že jsem ano řekla vícekrát, než bych teď, s tím co vím, chtěla. Teď mi nezbývá nic jiného, než to přijmout. Říct si: „ano, byla jsem taková“ v energii prostitutky. Za to, že se z prostitutky dostávám do milenky vděčím hodně svému partnerovi. Skrz lásku, kterou teď opravdu cítím, si uvědomuji, koho jsem milovala a koho ne. Kdybych před víc jak 15-ti lety tenhle pocit znala, pustila bych si do kalhotek možná jen 3 kluky, možná. A nespěchala bych. Možná bych ani neexperimentovala se ženami, jen bych si připustila, že mě jeden čas přitahovaly.

Naučte se říkat NE bez výčitek!

  1. Důležité je, si to zažít. Jak zní ano, které opravdu chceš?
  2. A jak zní rázné a důrazné ne, které má druhé odradit aby se tě nesnažili ovlivnit?
    Zažít si to můžeš ve workshopu Umění říkat Ne. Není to o tom mít pádné argumenty proč ne nebo ano, protože to všechno tvoříš intonací, hlasem a odhodláním. Znala jsem člověka, kterého jsem musela takovýmhle NE odpálkovat, jinak by mě stále jen využíval.

Znáš/máš i ty někoho takového? Přijď na workshop a nauč se mluvit tak, abys byla vyslyšena. Odblokovat krční čakru je na dlouhou dobu, mluvíme každý den a ne vždy řekneme to, co skutečně chceme. Tvoříme si tím neustále další a další bloky. Časem může dojít až k stálému zahlenění, kašli, neschopnosti se vyjádřit…

Podívej se na mé Workshopy a stáhni si meditaci z workshopu Umění říkat NE.