Proč i ruce potřebují masáž? 5 důvodů, proč si zajít na masáž rukou!

Víte, masáže rukou nejsou jen o doteku a tlaku do kůže. Je to intenzivní terapeutický zážitek, který může otevřít bránu k uvolnění, relaxaci a vypnutí hlavy. A ruku na srdce, jsou vaše ruce uvolněné? Nejsou pořád v tenzi? Ruce mají tu výhodu, že si je můžete namasírovat sami v pohodlí domova. Připravte si teplý olej a hodinku času. Vaše tělo se vám odvděčí.

Ruce jsou neustále namáhané, pořád něco děláme, tvoříme nebo pracujeme. Proto si jednou za čas odpočinek zaslouží.

1. Odezva na dotek

Pro nás maséry je nejúžasnější sledovat, jak tělo klienta reaguje na náš dotek. Když začínáme masírovat ruce, cítíme, jak se svaly postupně uvolňují a jak se klient ponořuje do stavu absolutního klidu a relaxu.

Jsi člověk, který by nejraději sledoval jak tě masíruji? Pak je masáž rukou pro tebe to pravé!

Ruce jsou citlivým místem. Možná se to nezdá, nebo je to nepochopitelné, ale je to tak. Rukama se někoho dotýkáme nebo se někdo dotýká nás. Ruce tvoří, rukama se sami sebe dotýkáme, za pomocí rukou si tvoříme relax. Ruce jsou často unavené, ale my to nevnímáme. Spíš vnímáme unavené nohy od chůze, stání… Ruce si ale řeknou až když je pozdě. Například tenisovým loktem.

2. Hledání míst kde je napětí

Naše ruce jsou unikátní a proto je každá masáž přizpůsobena potřebám klienta. Při masáži rukou se snažím nalézt ta místa, kde se skrývá skryté napětí, a odstranit ho pomocí precizního tlaku a hladkých pohybů. Někdy svaly nepotřebují tlak, ale jemný pohyb a pohlazení. Tzv. Trigger points (bolestivé body ve svalu) se tvoří kdekoliv po těle. Nejsou jen v oblasti ramen.

Udělej si jednoduchý test!

Chytni se jemně za zápěstí a zkus táhnout nahoru k lokti. Cítíš někde odpor, tah nebo tlak?
Pokračuj nad loktem k rameni. Co se děje ve svalech? Bolí tě to někde?
Hrne se ti kůže někde dobře a jinde zase špatně? Zabolelo tě někde?
Zkus to znovu a zvyš tlak v prstech.
Pokud tě kůže někde táhne, svaly bolí nebo tě někde píchlo, tvé ruce potřebují odpočinek.
Pokud se dostavil pocit únavy, stagnuje ti lymfa v horní části těla.

3. Energie a relaxace

Masáž rukou není jen fyzickým zážitkem; je to také výměna energie. Cítím, jak se napětí uvolňuje nejen v rukou, ale jak klient přijímá nový přísun pozitivní energie, což je pro nás maséry naplněním.

4. Individuální přístup

Každá masáž je pro mě výzvou, najít tu správnou rovnováhu mezi relaxací a terapií abych klientovi dokázala pomoci. Každý pohyb a tlak má svůj vlastní význam, proto se snažím vytvořit osobní zážitek pro každého klienta.

Navíc každý klient potřebuje jiné akupresurní ošetření. Proto se jednotlivé masáže od sebe liší dle zdravotního progresu.

5. Závěrečná harmonie

Pro nás maséry je odměnou sledovat klienta, jak opouští masérnu s úsměvem a lehkostí. Vidím, jak zmizí stres a napětí, a nahradí se to harmonií a pokojem, uvolněním a relaxací.

Pokud jste zvědaví na sílu a účinek masáže rukou, přijďte a nechte své ruce zažít tuto jedinečnou cestu k relaxaci.

Přijďte, a dovolte svým rukám odpočinout si.