Jak stimulovat a harmonizovat meridiány?

Stimulace a harmonizace meridiánů jsou principy založené na tradiční čínské medicíně a akupunkturě. Zde je několik způsobů, jak je stimulovat a harmonizovat:

  1. Akupunktura: Tato technika zahrnuje vpichování tenkých jehel do specifických bodů na meridiánech. Tím se stimuluje a obnovuje energetický tok v meridiánech. Ne všechny body jsou určené k napichování.
  2. Akupresura: Tato metoda využívá tlaku prstů na akupunkturní body, aby se dosáhlo stimulace a harmonizace meridiánů. Můžete masírovat, tisknout nebo kroužit prsty na těchto bodech. Na některé body akupresura nepůsobí.
  3. Moxování: Moxa je tyčinka sušené byliny zvaná Artemisia vulgaris (Pelyněk), která se používá k nahřívání akupunkturních bodů. Teplo z moxového doutníku pomáhá stimulovat a harmonizovat meridiány. Další variantou jsou tělové svíce, které působí jemněji. Kouř svíce zahřívá vybrané místo a z odpadu můžeme snadno určit, co svíce spálila.
  4. Tui na: Tui na je tradiční čínská masážní technika, která zahrnuje tlakové body na meridiánech. Tím se uvolňují blokády a obnovuje se rovnováha v meridiánech. Působí podobně jako akupresura.
  5. Qigong: Qigong (čchi kung) je čínská praxe, která zahrnuje plynulé pohyby, dýchání a meditaci. Pravidelné cvičení qigongu může pomoci harmonizovat a posilovat energetické dráhy v těle, včetně meridiánů.
  6. Bylinná medicína: Některé bylinné přípravky se používají k podpoře a harmonizaci meridiánů. Konzultace zahrnuje načítání výběru vhodných bylin pro vaše potřeby.
  7. Meditace: Když jsem začala tvořit meridiánové meditace netušila jsem, jak hluboký účinek budou mít. Už po první meditaci si obnovíte tok čchi v meridiánu a uvědomíte si, kde meridián je. Meditace vede k hlubšímu prozkoumání těla a harmonii mezi tělem a duší.

Před jakoukoliv terapií, které zahrnuje stimulaci a harmonizaci meridiánů, je nejlepší konzultovat vaše obtíže s odborníkem v oblasti tradiční čínské medicíny nebo akupunktury, aby vám poskytl konkrétní pokyny a doporučení odpovídající vašemu zdravotnímu stavu. Nebo alespoň sdělit ošetřujícímu lékaři, že se chystáte podstoupit alternativní léčení.