Jak jsem si navnímala meridiány

Dneska bych se s Vámi chtěla podělit o část svého příběhu. Zrovna jsem dělala první Šamanskou diagnostiku drah a napadlo mě, použít k tomu i kartičky Ivy Hüttnerové. Jsou jednoduché, moje úplně první. Schválně jsem si vytáhla kartu na otázku: Co mé dráhy oslabuje?

Vytáhla jsem si kartu smutek. Smutek sídlí primárně v plicích a sekundárně v tlustém střevě. Hned jsem si spojila dvě a dvě dohromady. Ve stresových situacích přestávám dýchat, zadržuji dech, jindy ze strachu cítím stažený hrudník. Vzpomněla jsem si na chvíle, kdy mi přátelé říkali, že mám smutné oči. Smutku TČM přiřazuje prvek kov. Ten náleží podzimu, přeci jenom, podzim je takové chmuravé období. Ano, mám oslabený meridián plic a to opravdu hodně. Vím o tom a pracuji s tím. Mám speciální olejíček, který si mažu pod nos, abych lépe vdechovala energii čchi. Vzpomněla jsem si na své dětství, kdy mě bolívalo břicho v oblasti pupíku. Zažívala jsem to hlavně v období, kdy se dost nastupňovala šikana. Psychosomatika, AHA. Pupík je totiž takový náš střed. Systém čaker, tak jak ho známe, umisťuje mezi pupík a solar třetí čakru. Tento bod nás staví do vlastní síly. Tu já tenkrát neměla a nebyla jsem dost zkušená na to, abych se dokázala bránit. Bolest břicha byl způsob úniku. V dnešní době jsem schopná nepřiměřeně bránit slabší. Dokážu být smutná jen proto, že je v mé blízkosti někdo smutný.

Aby tento článek nebyl tak pochmurný, svěřím se i s druhou otázkou: Co mé dráhy naopak posiluje?

Odpověď byla taková, jakou jsem čekala. Láska. Poslední dva vztahy, a hlavně ten současný, mě neskutečně léčí. Dovoluji si vnímat partnerovu lásku. Užívám si každý jeho dotyk, úsměv i každé „Miluji tě.“ Nosím často na krku růženín, aby se mi otevíral hrudník, srdeční čakra. Snažím se lásce nebránit, nejde to hladce, mám v této oblasti hluboké bloky a programy z dětství. Některé jsou vlivem šikany, jiné načtené od rodičů. Dělám hodně pro to, abych si do tohoto vztahu vzala jen to nejlepší. Chci to tak. A abych se přiznala. To, co mi dráhy posiluje, jde ruku v ruce s tím, co mi je ničí. Je to jako jin a jang, oslabení nemůže existovat bez posílení. Mívám stavy (a pracuji na nich skrz Théta healing), kdy mám na hrudi takovou tíhu, mám záchvat paniky a hodně špatně se mi dýchá, dýchám jen povrchově a v hlavě se mi přehrávají, pro mě, nejhorší scénáře s partnerem. V takovém stavu mi pomáhá mu zavolat, slyšet jeho hlas, který mě uklidňuje. Ujistí mě, že to je opravdu jen v mé hlavě. Jsem v tu chvíli jako ten klaun na obrázku. Ale pak jsem s partnerem a situace vypadá přesně, jako na kartě Láska. Dávám mu péči, lásku a porozumění. Partner si této mé pozornosti váží a já si velmi vážím jeho. Vím, jaké programy si chci od rodičů převzít a jaké ne. Budu v lásce sama za sebe, pro něj.